Güvenlik Çözümleri

Kuruma ait bilginin, yasal olmayan yollarla elde edilmesine yönelik çalışmalar günümüzde gitgide büyük tehdit oluşturmaktadır. Hızla değişen ve gelişen internet ağı ve sistemlerle birlikte, bilgi güvenliğinin sağlanması, sadece network yapısının korunmasıyla yeterli olmadığı için, tüm alanlarda güvenlik çözümleriyle önlem almak vazgeçilmez olmuştur. Bu noktada, kurumlar için sadece ağ bazında güvenlik sağlayan Firewall ve IPS gibi ürünlerin dışında; web güvenliği, son kullanıcı güvenliği, network erişim kontrolü, veri kaybı önleme (DLP) gibi çözümleri de güvenlik bütününü tamamlayan yapı taşları olarak değerlendirilmelidir.

 • donanim

Mini Bilişim, güvenlik çözümleri kapsamında;

 • Güvenlik Duvarı (Firewall)
 • Sanal Özel Ağ (VPN-Virtual Private Network)
 • Saldırı Tespit Sistemleri (IDS-Intrusion Detection Systems)
 • Saldırı Önleme Sistemleri (IPS-Intrusion Prevention Systems)
 • Son Kullanıcı Güvenliği (End-User Security)
 • Veri Kaybı Önleme (DLP-Data Loss Prevention)
 • Ağ Erişim Kontrolü (NAC-Network Admission Control)
 • Web Filtreleme (Web/Url Filtering)
 • Mesajlaşma Güvenliği (Messaging Security)
 • Şifreleme (Encryption)

gibi pek çok teknoloji ve hizmetlerle uçtan uca çözüm sunmaktadır. Bilgi sistemleri güvenliği konusunda dünyanın önde gelen üreticileri ile işbirlikleri bulunan firmamız, bu konularda sertifikalı ve uzman kadrosuyla; danışmanlık, projelendirme, tasarım, kurulum, sürüm güncelleme, versiyon yükseltme, bakım ve destek hizmetlerinin sağlanması gibi çok geniş bir yelpazede müşterilerinin gereksinimlerini karşılamaktadır.

Antivirüs Çözümleri

Antivirüs yazılımlarının yönetimini tek bir çatı altında toplayıp, merkezi olarak gerek yazılımın gerekse güncellemelerinin dağıtılması ve yönetilmesi olayına verilen addır.

Güvenlik Duvarı (Firewall)

Firmamız bu alanda geniş alan ağı koruması için donanım tabanlı veya yazılım tabanlı sistemleri, şirketin güvenlik ihtiyaçlarına göre kurup konfigüre ederek anahtar teslim veya duruma özel çözümler sunar.

Ağ Erişim Kontrolü

İç sistemlerde yani yerel ağlarda bulunan kaynaklara erişimin kontrolünü, yine bu ağ sistemlerinde bağlantıyı sağlayan cihazlar üzerinde çeşitli konfigürasyonlar yaparak sağlama olayıdır.

Web Filtreleme Çözümleri

Yerel alan ağı kullanıcılarının, internet üzerindeki kaynaklara, web tarayıcısı yazılımları üzerinden erişimlerinin kontrolü, denetlenmesi ve gerekli durumlarda engellenmesi işlemidir.

Sanal Özel Ağ (VPN) Çözümleri

Coğrafi olarak ayrılmış olan birden fazla yerel alan ağının veya bir yerel alan ağının coğrafi olarak farklı noktalarda bulunan ve çoğu zamanda dolaşımda olan kullanıcılarının, kurulacak bir erişim sistemi ile sanki aynı yerel alan ağın bir parçasıymış gibi çalışmalarını sağlayan sistemlerin genel adıdır.

Sistem Güvenliği Çözümleri

Sunucular, istemciler, üzerlerinde çalışan işletim sistemleri, yazılımlar ve bunları kullanarak üretilen tüm şirket verilerinin içeriden ve dışardan, erişim, varlık ve bütünlüğünün güvence altına alınması için yapılan tüm işlemlere verilen genel addır.

Ağ Güvenliği Çözümleri

Firmamız bu alanda, otomatik güncellemeler ve merkezi yönetim sistemleri ile geniş alan ağı koruması için gerekli sistemleri uzman personeli ile kurarak, konfigürasyonlarını müşteri ihtiyaçlarına göre yapar, anahtar teslim veya duruma özel çözümler sunar.

Veri Güvenliği Çözümleri

Şirketler için en değerli ürün olan verinin çalıştığı ortamda güvenliğinin, bütünlüğünün ve gizliliğinin sağlanması, sorun oluştuğu durumlarda ise geriye getirebilmek için gerekli yedekleme sistemlerinin ve geri dönüş prosedürlerinin oluşturulması, yedeklendiği ortamda ise geçerliliğinin ve doğruluğunun tasdiki işlemlerini kapsayan işlevler bütünüdür.